Tesettür Gelinlik Kocaeli

Tesettür gelinlik seçimi basit görünen ama oldukça detayı olan zorlu bir süreçtir. Düğününüz için şimdiden hazırlanmaya başladınız ve belki de sürecin heyecan verici, eğlenceli ve güçlendirici adımına, gelinlik seçimine  ulaştınız! Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter vücut şeklinizdir. Dünyanın en güzel tesettür gelinliğini arıyor olsanız bile vücudunuza uymadığı sürece sizin için doğru bir seçim değildir. Peki vücudunuza uygun bir tesettür gelinlik nasıl seçilir?

Gelinlik seçerken dikkat etmeniz gereken ilk şey figürünüzdür. 5 temel vücut tipi vardır: kum saati, armut, elma, ters üçgen ve dikdörtgen. Vücut yapınızı biliyor ve doğru elbise, yaka ve kumaşı seçiyorsanız, düğününde mükemmel görünmemek için hiçbir neden yok. Ayrıca, bu beş şeklin farklı isimleri olduğunu görebilirsiniz, bu yüzden bir karışıklık yok. Emin olmanız gereken bir şey, vücut şeklinizin bu beş temel türden birine denk gelmesidir. Bir vücut şekline karar vererek başlayalım.

Tesettür Gelinlik

Tesettür gelinlik seçiminde bulunurken vücut tipleri çok önemlidir. Tüm vücut tiplerine uygun gelinlik bulmak ise zor bir iştir. Vücut tipinize uygun gelinlikleri bulacağınız adres neyse ki bellidir. Asa gelinlik tüm vücut tiplerine göre yüzlerce tesettür gelinlik çeşidine sahiptir.

Armut Vücut Tipine Göre Tesettür Gelinlik

Göğsün normal veya küçük olduğu, belinin dar, kalçaların geniş olduğunda armut vücut şeklinin karakteristik olduğu söylenebilir. Bu durumda kalçaları kamufle ederken beli ve göğsü vurgulayan dar üst ve korsajlı bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Tarzınız, seçtiğiniz her şeydir. Güçlü bir tarzınız varsa ve ince bir figür istiyorsanız tesettür gelinlik doğru seçimdir. Birbirinden mükemmel tesettür gelinlik modelleri için Asa Gelinlik’i ziyaret ediniz.Eğer çok gösterişli kesimlerden hoşlanmıyorsanız da az kabarık ve bele otura A kesim gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Elma Vücut Tipine Göre Tesettür Gelinlik

Üst bedeniniz geniş, göğsünüz dolgun, kalçalarınız geniş, kalçalarınız düz ve bacaklarınız inceyse vücudunuza elma diyebiliriz. Çilek şekli olarak da bilinen bu vücut şekli, üstüne sade bir tesettür gelinlik giyen gelinlere önerilir. Özellikle nakış ve dantel modelleri göğüslerinizi olduğundan daha büyük gösteriyor.

Elma vücut tipine sahipseniz seçiminizde Asa Gelinlik’i ziyaret etmeyi unutmayınız. Tüm tercihleriniz için Asa Gelinlik sizlerin yanındadır.

Diğer bir seçenek ise pelerinli bir gelinlik. Özellikle son yıllarda gelinlerin gözde gelinlik modeli olan pelerinli gelinlik tesettür modasında da karşımıza çıkmıştır. Göğsü kapatacak uzunlukta tül pelerinli gelinlik, tesettürlü gelinlerin güçlü ve fit görünmek için tercih edebileceği bir seçenektir.

Dikdörtgen Vücut Tipine Göre Tesettür Gelinlik

Dikdörtgen vücut tipinin en önemli özellikleri küçük veya normal göğüs, geniş omuzlar, simetrik kalçalar ve dar bir beldir. Eğer bu şekle sahipseniz önerimiz sade bir tesettür gelinlik olacaktır. Dökümlü etek kesimi olan düz kesim bir gelinlik beli vurgulamaz bu yüzden bu modeli tercih edebilirsiniz. Biraz daha ince görünmek istiyorsanız kemerli bir model de tercih edebilirsiniz.

Asa Gelinlik tesettür gelinlik modellerinde çok fazla çeşitle sizlerle. Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz ve doğru tercih Asa Gelinlik olacaktır.

Kum Saati Vücut Tipine Göre Tesettür Gelinlik

Diyelim ki 90-60-90 gibi oranlara sahip bir gelin kum saati şeklindedir. Ayrıca bu özelliklere sahip nişanlı adaylarının en şanslı grup olduğunu unutmayın. Çünkü her türlü gelinlik bu bedene uygundur. Ama eğer ince figürünüzü göstermek istiyorsanız, sizin için en güzel kapalı yaka gelinlik kum saati tesettür gelinliktir. Vücudunuzu çok sıkıyorsanız ve çok kullanışlı göründüğünü düşünüyorsanız, beline kemer eklemenize olanak tanıyan balık etekli bir tesettür gelinlik tercih edebilirsiniz.

Kum saati vücut tipine uygun gelinlik arayanların bir numaralı tercihi Asa Gelinlik’tir. Asa Gelinlik yüzlerce gelinlik seçeneğiyle sizlerin hizmetindedir.

Ters Üçgen Vücut Tipine Göre Tesettür Gelinlik

Ters üçgen şeklin en önemli özellikleri geniş omuzlar, normal sayılacak bel, uzun bacaklar ve dar kalçalardır. Bu durumda seçeceğiniz gelinlik ile omuzları indirmeli ve alt bedene dikkat çekmelisiniz. Bunun için etek üzerinde fırfırlı, üst üste bindirilmiş veya işlemeli, vücutta pürüzsüz, özellikle omuzlarda bir desen tercih edebilirsiniz. Bu sayede tüm gözler vücudunuzun etek bölgesinde olduğundan daha dengeli görünebilirsiniz.

Ters üçgen vücut tipine uygun tesettür gelinlik çeşitleri için firmamız Asa Gelinlik’i ziyaret etmelisiniz. Oldukça fazla seçenek ile sizlerin hizmetindeyiz.

Tesettür Gelinlik Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yaz, düğün sezonu başlar. Düğün sektöründe yoğun günler yaz aylarında artmaktadır. Ancak en zor seçimlerden biri olan gelinlik seçimi, bu yoğun zamanlarda özellikle gelinleri meşgul ve yorgun tutabilir. Gelinler özellikle tesettür gelinlik modeli seçerken daha çok vakit geçirebilirler.

Bir çok yerde bulabilirsin lakin moda kısmındaki kısırlık hala engeller çıkarmaktadır.. Çoğu için aşık olunacak sade ve şık bir gelinliğe rastlamak imkansızdır. Tesettür gelinlikler genellikle straplez stili kapatılarak oluşturulur. Bunun nedeni ise gelinliğe kol ve yakaların uygulanmasıdır. Bu nedenle dikilen desen her bedene uymamakta ve güzel durmayabiliyor. Straplez gelinlikler büzülmeye ve açılmaya çok meyillidir ancak tesettür gelinliklerin tedavisi birkaç gün sürebilir. Sonuç olarak, tesettür gelinlikler genellikle kiralanmaz ve özel dikim yapılmadığı takdirde satılması zordur. Gelin terzileri de mağazada yönetimi kolay tasarımlar sergilemeyi severler. Modelinin klasik tarzı bolerodur. Daha yoğun model; genellikle bir bolero ile kapatılır veya üstüne gelinlik için uygun bir kumaşla dikilir. Ancak yekpare bir omuzdan yola çıkılarak yukarıdan aşağıya modelin teknik ve estetik açıdan tasarlanması ve kullanılması gerekmektedir. Tasarım hakkında biraz düşünürseniz güzel bir gelinlik elde edersiniz.

Peki, gelinlik seçiminde nelere dikkat edilmelidir;

Gelinlik seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Gelinin mesleği, vücut şekli ve düğünün yapılacağı mekan çok önemlidir. Kendi gelinliğinizi tasarlarken bu detayları göz önünde bulundurmalısınız. Yani gelinlik sizin kişiliğinize ve tarzınıza uygun olmalı ve alışılmışın dışında görünmemelidir. Ayrıca düğün gününüzde tesettürünüzün nasıl görüneceği sorusu sizi düşündürebilir. Gelinliklerde dantel kullanıldığında eşarp detayları karmaşıktır. Bu nedenle tesettürlü gelin başı sade olmalıdır. Klasik anlayışın ötesine geçen şapka ve kep stillerini daha uygun görmekteyiz.

Asa Gelinlik, tesettür gelinlik modellerinde piyasanın en önde gelen firmasıdır. Yüzlerce çeşit ve özel dikim avantajlarıyla sizleri mağazalarımızda ağırlamanın haklı mutluluğunu yaşamak arzusundayız.

Gelinlik Tercihinde Bulunacak Adaylara Tavsiyeler

  • Gelinlik seçiminde bulunmadan önce veya diktirmeden önce mutlaka ön araştırma yapmalısınız. Moda markalarının web sitelerini, dergilerini ve gelinliklerini dikkatlice incelemelisiniz.
  • İstediğiniz her şeyi dikebilirsiniz. Gelin adayının doğru adresi bulması şartıyla. Bunu öğrenmek için bir giyim mağazasında gelinliğinizin dikişlerinin ve kumaşlarının kalitesini kontrol edebilirsiniz. Bir gelinliğin en önemli detayı omuz ve göğüs hizasındaki uyumdur.
  • Bedeninizi iyi tanımalısınız. Vücut tipinizi bilirseniz işiniz kolaylaşacaktır. Böylece vücudunu iyi tanıyan gelinlerin gönlünde az çok istedikleri şey belirir. Ardından bedeninize ve tercihlerinize uygun bir gelinlik seçiminde bulunabilirsiniz.
  • Gelin adaylarının bedenlerine uygun dikim yaptırmalarını önermekteyiz. Hazır straplez gelinlikleri kapattırmayı önermiyoruz. Bunun yerine vücut tipinize uygun, ölçülerinize uyacak gelinlik diktirmelisiniz.
  • Duvak kısmına geldiğimizde ise duvakta önemli olan unsur gelinliği kapatmasına izin verilmemelidir. Duvak gelinliği öne çıkarmalıdır. Gelin için gerekli aksesuarlarda gelinlikle uyum içerisinde olmalıdır.