A kesim Gelinlik nedir? Hangi vücut tipine uygundur? A kesim gelinlik kimler için uygundur? Bu soruları cevaplamadan önce özelliklerinden bahsedelim.

Öncelikle A kesim gelinliklerin özelliklerinden bahsetmek istiyorum, o yüzden önce sizi bu kesim ile tanıştıracağım. A kesim, vücudun üst kısmını saran, göğüsleri birleştiren, daha sonra A şeklindeki belden dikey olarak kesilen bir gelinliktir. Diğer bir deyişle belden yere kadar uzun bir eteğe A kesim denir. Kalça ve basenleri kapatabilirsiniz. A kesim gelinlik rahat mı? Herhangi bir sorunuz varsa, hemen size açıklamama izin verin. Açıkçası kullanımı çok kolay. Tasarımı her ortama ve her şekle uyum sağladığı için en popüler gelinlik modellerinden biridir. Bu gelinliğin kullanımı kolaydır. Bacak boyunuzu tamamlayan bu gelinlik, sevdiğiniz tasarımlardan biri olacaktır.

Her tarza uyum sağlamaktadır. Her vücut tipine ve düğün mekânlarına uyumludur.Geleceğin gelinleri için en popüler modellerden biridir. Peki, kimler giymeli? Hangi tarz düğünde giymelisiniz? Veya nereden satın alabilirsiniz?

A Kesim Gelinlik Nedir? Kimler Giymeli?

Gelinlik modelini tanımlayarak başlayalım. Kesik, gelinin vücudunun üst kısmını sardığı, göğsünü topladığı ve ardından belden A şeklinde kestiği bir çizgidir. “Gelinlik giymek rahat mı?” Merak ediyorsanız hemen söyleyeyim. Giymesi çok rahat olan ve her ortama veya vücuda uyum sağlama özelliğine sahip en sevilen gelinlik modelidir. Ayrıca kısa boylu kişilerin daha uzun görünmesine yardımcı olan gelinlik tasarımlarından biridir.

Dar gelinlikler için uygun olmayanlar için gelinlikler bir can simididir. Mucizevi bir şekilde bu gelinlikler tüm vücut şekillerine uyar ve kimsenin kalbini incitmez. En ideal şekillerden kum saatlerine, armutlara ve hatta ters üçgenlere kadar tüm şekiller bu gelinliği tercih edebilir. Kilolu olduğumu düşünüyorsan giyemem, hiç düşünme. Özellikle küçük ve orta boy gelinlere çok yakışan, geniş kalçalı kızları memnun edecek bir gelinlik modeli. Belden uzanır ve kalçaları ve kalçaları tamamen gizler. Bu modelin gelinliğinin asıl amacı, elma ve armut vücut tipine sahip gelinlere sıklıkla önerilen kalça ve basenleri kapatmaktı. Elma vücut tipinde göğüs, basen ve basen yaklaşık olarak aynı büyüklüktedir. gelinlik belden A şeklinde ayrılarak illüzyon yaratır ve göğüs ile kalça çevresinin boyutunu dengeler. Bu basit kesim, beli inceltmek için önerilir.

Hangi Vücut Tiplerine Uyum Sağlar?

A Kesim Gelinlik her bedene uygun gelinlik modelleridir. Kum saati ve armutlardan elmalara, dikdörtgenlere ve hatta ters üçgenlere kadar hepsine uyumludur.Vücut şekliniz ne olursa olsun bu kesim size uyacaktır. Özellikle küçük ve orta boy gelinler için idealdir. Kalçalarınız ve basenleriniz biraz genişse ve bel ölçünüz orta ağırlıktaysa A kesim gelinlik sizin kurtarıcınızdır. Genellikle elma ve armut vücut şekli için önerilen bu kesim kalça, basen ve göğüs bölgesini dengelemeyi amaçlar. Bu kesim belden A şeklinde inerek göğüs ve kalça ölçüleriyle orantılı olduğu yanılsamasını verir. Elma şeklindeki insanlar bu tamamen kumaş uyumu sever ve belini inceltmek için korse kullanır.

Gelinlik Çeşitleri Hangileridir?

Çok uyumlu bir kesim olan bu gelinlik, prenses kesim gelinliğe alternatif olarak kabarık kollu bir gelinliğin parçasıdır.

Peki, A Kesim Gelinlik çeşitleri hangileridir?

 • A Kesim Kuyruklu Gelinlik
 • A Kesim Askılı Gelinlik
 • A Kesim Truvakar Kollu Gelinlik
 • A Kesim Sırt Dekolteli Gelinlik
 • Uzun Kollu A Kesim Gelinlik
 • A Kesim Truvakar Kollu Gelinlik

Uyumlu Olduğu Kumaşlar

 • A kesim gelinlikler, kumaş seçimi ile tüm vücut tiplerine uyum sağlayabilir. Saten, tül, mikado,ziberlin, organze, dantel… Her türlü kumaşı A Kesim Gelinliğiniz ile kullanabilirsiniz.
 • Kumaş seçimlerinizde Asa Gelinlik sizlere yardımcı olmaktadır. Hangi tür kumaş ile daha uyumlu bir gelinliğe sahip olacağınıza profesyonellerimiz yardımcı olacaklardır.

Uyumlu Duvak Çeşitleri Nelerdir?

A Kesim gelinlik duvakta uyumlu bir dokuya sahip olmaya devam ediyor. Uzun bir duvak hayal ettiyseniz, kilise veya şapel tarzı bir duvak seçebilirsiniz. Ancak klasik bir A kesim gelinlikte çok ağır bir duvak kullanmamanızı tavsiye ederiz. Duvak modeli olarak dirseklerde ve parmak uçlarında biten tasarım gelinlik tek kesimdir. VeA kesim ayrıca sade gelinliklerde klasik bir görünüm sağlamaktadır. Uyumu ise üst noktadadır. Eğer dilerseniz de dirsek hizasında bir duvak sayesinde daha rahat olabiliriniz.

Birlikte seçeceğiniz duvaklarda Asa Gelinlik profesyonelleriyle birlikte sizlere yardımcı olacaktır. Yüzlerce çeşit duvak ile sektörde öncü konumda olan Asa Gelinlik her anınızda yanınızdadır.

Peki, Uyumlu Olan Yaka Tipleri Hangileridir?

Yaka seçiminin vücudun üst kısmı ile ilgisi vardır, bu nedenle vücudunuzun şekline uyan bir yaka modeli seçmek çok uygundur. Omuz vatkaları, kayık yaka ve V yaka A kesim gelinliklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Aslında ünlü tasarımcıların son koleksiyonlarına bakarsanız straplez yakası en çok tercih edilen yaka modelindendir kesim gelinlikler ile uyumlu olan yaka tiplerine bir göz atacak olursak;

 • Kayık Yaka  Omuzlarınız geniş ve göğsünüz küçükse kayık yaka gelinlik tercih edebilirsiniz.
 • A Kesim Straplez Gelinlik; Göğsünüz küçükse beğenebileceğiniz yaka modellerinden biri de straplez yaka modelidir. Göğsünüzü büyütmek istiyorsanız, son yıllarda yaygınlaşan bir tarz olan büzgülü yakalı bir gelinlik seçebilirsiniz.
 • V Yaka A Kesim Gelinlik; Göğüslerinizin küçük olmasından endişe ediyorsanız, göğüslerinizin daha dolgun ve iri görünmesi için drapeli bir model kullanabilirsiniz. Göğüsleriniz büyükse V yaka takabilirsiniz V yaka boynunuzu uzatır.

Hangi Düğün Mekânlarında Tercih Edilmelidir

Kır düğünleri, sosyal mekânlar, kulüp ve davet mekanları, otel düğünleri… A kesim gelinlikler kumaş, renk, kuyruk ve tül seçenekleriyle her düğün mekânının havasına uyum sağlayabilir. Kırsal kesimde evleniyorsanız, düşük hacimli A kesim bir gelinliğin kumaşı üzerinde uçuşan zengin kumaşlar ve yenilikçi elbiseler tercih edebilirsiniz. Bir otelde veya tarihi bir mekânda evlenmeyi planlıyorsanız, kumaşı tartabilir, yapay elmas, organze, parıltılı süslemeler ekleyebilirsiniz. Ve V yakalı veya kabarık kollu kayık yakalı bir gelinlik seçebilirsiniz. Modern A kesim tasarımı kulüplerde ve parti alanlarında kullanmak mümkündür. Yarıklar, asimetrik kesimler ve omuzları açık A kesim gelinlikler bu mekânlarda işe yarıyor.

Düğün mekânları ile seçilen gelinlikler arasında çok önemli bir uyum olmalıdır. Asa Gelinlik profesyonelleri düğün mekânınıza uygun tercihinizde sizlere yardımcı olacaktır.

Nereden Alabilirsiniz?

Enpopüler nedime elbisesi A kesim gelinliklerdir. Bu durumda birçok gelinlik firması A kesim gelinlik bulabilmektedir. Gelinlik seçimi zor bir süreçtir ve doğru seçimi yapmak çok önemlidir.Düğününüzün en önemli unsuru belki de gelinliktir. Gelinlik seçiminde profesyonellerin yardımına ihtiyacınız olacaktır.

Asa Gelinlik profesyonel çalışma kadrosu ve vizyoner bakış açısıyla ön plana çıkmaktadır. Trendleri ve moda akımlarını takip etmekle kalmayan Asa Gelinlik aynı zamanda uygulamaya da dökmektedir. Asa Gelinlik, geçmişin ve günümüzün hatta gelecek yılların izlerini gelinliklerine yansıtmaktadır. Asa Gelinlik tüm modelleri özenle seçmekte ve ayrıca seçimlerinize de özen göstermektedir. En mutlu gününüzde sizi kusursuz gelinliklerle buluşturmaktadır.