Bindallı ve Kaftan Modelleri Kocaeli

Kaftan Modelleri kına gecesinde ihtiyacınız olan kıyafetin çeşitleridir.Kına gecesi çok eski zamanlardan beri var olan geleneklerden biridir. Yıllar sonra, kına gecesi ritüeli, Osmanlı temalı kına elbiseleri, kırmızı duvaklar, kırık testiler gibi birçok gelenek kalır. Kaftan, Osmanlı dönemi kına geceliklerinin belki de en güzelidir. Peki, kaftan ne anlama geliyor? Kaftan ve bindallı arasındaki fark nedir? Yoksa satın almak mı istiyorsunuz. Nereden satın alınır? Bu soruların cevaplarını inceleyeceğiz

Kaftan Modelleri

Kaftan, ayak parmaklarına kadar ulaşan ve astarsız olarak dikilen bir kına stilidir. Kaftanın içine astar yerine elbise giyilmektedir.Gelin genellikle geenin ilerleyen saatlerinde bu elbiseyi kullanmaktadır. Bugün biraz farklı ama kaftanın kolları ve önü kuşak şeklinde altınla süslenmiştir. Son yıllarda kaftanın popülerliğine geri döndüğünü ve gelin adaylarının bu geleneksel elbiseyi kına gecelerinde giyeceğini unutmayın. Tabii bunda Muhteşem Yüzyıl dizisinin de büyük rolü var. Kaftan, Osmanlı İmparatorluğu döneminde hükümdar ve cariyeleri tarafından giyilirdi. Ama bugün kalın kadife ve altın işlemeli elbiselerin üzerine giyilen kına geceliklerinden biri haline geldi. Elbette orijinali kırmızı kadife kaftandı ama günümüz modern kaftanı çeşitli kumaş ve renklerde üretilebiliyor.

Asa Gelinlik çeşitli kaftan modelleri ile hizmetinizdedir. Her çeşit ve modelde kaftan bulma imkânınız vardır.

Kaftan Seçimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle kına kaftan modelini uzun boylu ve kilo problemi olmayan gelinlerin giymesini tavsiye ediyoruz.Kısa boylu ve kilolu gelin adaylarımız için ise bindallı öneriyoruz.Bindallı ve Kaftan arasındaki farkı aşağıda açıklayacağız. Kaftan seçerken giyeceğiniz kıyafetlerin rengi çok önemlidir. Birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu uyumu yakalamak için kaftanı satın aldığınız zaman bir de gece elbisesi alabilirsiniz. Bu nedenle, iki farklı kaplamayı yönetmeye gerek yoktur. Kına konseptinde kullanılan renk de kaftan seçiminde önemli rol oynamaktadır. Kına geçmişte ağırlıklı olarak kırmızı renk kavramıyla yapılırdı. Günümüzde mor, mavi ve pembe gibi farklı konseptlerle yapabilirsiniz. Bu nedenle kaftanın renginin konseptin rengine uygun olması gerekir. Ayrıca yeşil kaftanın da bu aralar çok popüler olduğunu söylemeye gerek yok. Altın kına kaftan işlemelerinin kalitesini her zaman kontrol etmelisiniz. Özensiz işlemelerle kaftan düşündüğünüz kadar asil görünmeyebilir. Bir diğer önemli soru da Kına Gecelerinin nerede yapıldığı tabii ki. Büyük ve gösterişli bir yerde yapmak isterseniz kaftan elbisenin altındaki alanı kullanabilirsiniz. Ancak küçük, kalabalık bir yerde kına partisi yapıyorsanız bahçeyi kullanmayın. Geniş mekânlar için her zaman soft tasarımı ön planda tutmalısınız. Aksi takdirde, alan sınırlı olacak ve özgürce hareket edemeyeceksiniz.

Son olarak giyeceğin kaftan sana tam oturmalıdır. Bol veya omuzları oturmayan kaftan salaş bir görünüm ortaya koyacaktır.

Asa Gelinlik vücut hatlarınıza uygun kaftan modelleri ile sizlere iyi hizmet sunmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Kaftan Ne Zaman Giyilir? Kaftan Kumaşları Nelerdir?

Kaftanı bütün kına gecesi boyunca giymemelisiniz. Kına alanına girilirken, kına yakımında ve akabinde kısa bir süre giymeniz yeterlidir. Diğer kalan zamanlarda kına elbisesi giymeniz daha uygun olacaktır. Özellikle yaz ayları düşünüldüğünde tüm gün kaftan ile gezmeniz çok konforlu olmayacaktır.

Kaftan, saten ve kadife olmak üzere iki tür kumaştan yapılır. Her iki tip kumaş kaftan da sektörde rahatlıkla bulunur. Kışın kına gecesi geçirecekseniz kadife kaftan tercih etmenizi öneririz. Kadife kumaş her zaman şıklığı ve asaletiyle öne çıkıyor. Ancak bahar ve yaz aylarında kadife kumaşın kına partilerinde kullanılması zordur. Bu nedenle daha ince saten kumaşları öneriyoruz. Bu sayede aşırı sıcaktan bunalmayacaksınız.

Asa Gelinlik kaftan modelleri seçiminde kaftan kumaşlarına karar vermenize yardımcı olacaktır. Profesyonellerden oluşan çalışma ekibimiz sayesinde tüm soru ve sorunlarınıza çözüm bulmaktayız.

Kaftanınızın Beraberinde Aksesuarları Neler Olmalıdır?

Kaftan seçimi ile her şey bitmiyor. Kaftan modelleri belirlendikten sonrası işin hummalı kısmı aksesuarları belirlemektir. Kaftanın ve altına giyeceğin elbisenin rengi ve modelleri dışında da işlerin var. Bunlar çok keyifli işlemler. Özellikle saç aksesuarları ve ayakkabı seçimi oldukça önemlidir.

Saç Aksesuarları;

Kaftan, saç aksesuarı olarak fes veya kaftan tacı kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca kaftanınızla birlikte taşıdığınız aksesuarların kullanımının kolay olmasına da dikkat etmelisiniz. Olursa, bu aksesuarlar kolayca çıkarılsa ve saçınızı lekelemese harika olurdu. Kına Fes’in ağırlıklı olarak kadife kaftan kumaşla kullanılması tavsiye edilir. Saten kaftan için kına tacı doğru seçimdir.

Ayakkabı Seçimi;

Kına Gecesi ayakkabı alışverişine başladıysanız seçiminizi yaparken sadece kıyafetinizi değil, kaftanınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Aldığınız ayakkabıları tercih ettiğiniz kaftanla denemeli ya da fırsat bulamıyorsanız kaç cm topuklu ayakkabı giymeniz gerektiğini düşünmelisiniz. Ayrıca kalın topuklu bir kına ayakkabısı da size çok iyi gelir. Gece boyunca ayakta olduğunuzu ve çok hareket ettiğinizi düşünürsek kalın topuklu ayakkabı sizi rahat ettirecektir. Ancak kına babetlerinizi yanınıza almayı unutmayın. Akşamın sonunda istediğiniz gibi giyinip dairenizde dans etmek isteyebilirsiniz. Sonuçta, bu senin gecen!

Kaftan Fiyatlarını Neler Değiştirir?

Kaftan fiyatını etkileyen faktörlerden biri de kumaştır. Kadife kaftan satenden daha pahalı olabilir. Kaftan işlemeleri vegipürleri de değerini artıran diğer unsurlardır. İşleme detaylı hakiler, işçilikleri nedeniyle yüksek fiyatlara satılmaktadır. Nakışa ek olarak ek Kaftan aksesuarları da fiyatı artırabilir. Örneğin pelerinli kaftan ve boyun aksesuarlı kaftan fiyatları standarttan farklıdır.

Kaftan Modelleri fiyatları incelemesinde yapacağınız araştırmalarda Asa Gelinlik ön plana çıkacaktır. Vizyon ve misyonunu müşteri memnuniyeti odağına koyan firmamız her kesime ve modele uygun fiyatlandırmalarla karşınızdadır. Fiyatlarımız piyasa şartlarında her kesime uyacak şekilde ayarlanmıştır. Yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz.

Kaftan Nereden Kiralanır Ya Da Alınır?

Kına gecesinde kaftan giymek istiyorsanız iki seçeneğiniz var: Kaftan kiralayın veya satın alın. Satın almak yerine bir kaftan kiralamak tercih edilen seçenektir. Çünkü gelinler genellikle tek gecelik bir elbiseyi satın almak istemiyor. İşletmenin ekonomisine baktığımızda kaftan kiralama fiyatlarının çok daha uygun olduğunu görebiliyoruz. Tabii ki, bir hatıra istiyorsanız, satın alabilirsiniz. Satılık bir kaftan arıyorsanız. Önce gelinlik mağazasına bakın. Nitekim bazı düğün terzileri de kaftan satmaktadır. Hem gelinlik hem de kaftan alırsanız indirim de alabilirsiniz. Ayrıca birçok firma doğrudan kına aksesuarları, kaftan modelleri ve gelinlik mağazaları satışı yapmaktadır. Kına gecesi kaftan tasarımlarından ihtiyacınız olanı seçin, kaftan sizin olsun. Satın almanın da avantajları var. Örneğin, bir şey dökülüyor ve dikişler çıkıyor diye endişelenmenize gerek yok. Kaftan kiralamanız gerekiyorsa kınayı ayarlayan firma ile iletişime geçmeniz gerekecektir. Yani kendiniz kına düzenlemeyi planlıyorsanız sadece bu firmalardan kaftan kiralama hizmetinden faydalanabileceksiniz. Pek çok kına organizasyon firmasının kına paketinde kaftan ve bindallı bulunur. Hazır kaftanı düşünebilirsiniz, ancak el yapımı kaftanı da tercih edebilirsiniz. Elbette el yapımı kaftanın yeri çok farklı. Ancak ısmarlama kaftan fiyatının hazır olana göre daha pahalı olacağını belirtmek gerekir. Bir kuruluş tarafından sağlanan kına paketleri genellikle kaftan içerir.

Kaftan Modelleri içerisinden bir tane almak ve özel gününüzde giymek mi istiyorsunuz? Hangi kaftanı alacağınıza karar veremiyor musunuz? Asa Gelinlik sizler için onlarca çeşit kaftan sunmaktadır. Tercihinizde yardımcı olacak detaylı bilgilendirmeyi de profesyonellerimiz yapmaktadır. Asa Gelinlik kaftan seçimlerinizde de sizlerin her an yanındadır.